W najbliższą niedzielę, 14.02.2021, obchodzimy odpust Naszego Założyciela.

Nowenna Bł. Józefa Allamano

7-15 lutego

7 lutego 1996 r. SORINO YANOMAMI, rdzenny mieszkaniec Amazonii, w Catrimani (Brazylia) został zaatakowany przez głodnego jaguara, który poważnie zranił go w głowę, zagrażając jego życiu. Był to pierwszy dzień nowenny błogosławionego Józefa Allamano, i to właśnie Jemu Siostry Misjonarki powierzyły uratowanie Sorino od śmierci. I tak się stało.

1 marca 2021 w kościele M.B. Pocieszenia w Boa Vista (Brazylia) biskup Roraima, Dom Mario Antonio Da Silva uroczyście otworzy „Diecezjalny proces” dochodzenia w tej sprawie o „Domniemany cud”, przypisywany wstawiennictwu naszego Ojca Założyciela, który wydarzył się dokładnie 25 lat temu. Jej zakończenie planowane jest na 10 marca br. na uroczystości w katedrze Boa Vista.

Pragniemy więc zawierzyć żarliwej modlitwie wszystkich wiernych i misjonarzy w tej nowennie, bo mimo trudności chwili, z powodu pandemii Koronawirusa, ten długo oczekiwany proces może przebiegać dobrze i mieć pozytywny wynik. Po 25 latach oczekiwania mamy pewność, że to „chwila łaski”, która sprawi, że zabłyśniesz wśród świętych w Raju, nasz umiłowany Założycielu: na chwałę Boga i na znak pociechy, szczególnie dla ubogich, cierpiących i najmniejszych z naszego świata.

Rzym, 5 lutego 2021 r

O. Giacomo Mazzotti, Postulator IMC
S. Renata Conti, Postulator MC
O. Michelangelo Piovano, IMC